Рим – протести | Вести | DW | 10.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Рим – протести

*

За време на протестите што во Рим се одржуваа против посетата на американскиот претседател, Џорџ Буш на Италија, вчера дојде до судири меѓу полицијата и милитантни демонстранти. Демонстрантите ја нападнале полицијата со стапови и шишиња. Полицајците употребиле солзавец. Повредени се најмалку тројца полицајци.