Речиси без страв на Божиќните панаѓури | Сите содржини | DW | 23.11.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Речиси без страв на Божиќните панаѓури

Низ цела Германија деновиве почнаа Божиќните панаѓури. По нападите во Париз, оправдан е стравот од натамошни напади. Што мислат луѓето, прашавме на обиколка низ Божиќниот панаѓур во Бон.

Прочитај го и ова