Реформаторите од ВМРО-ДПМНЕ ќе делуваат и по локалните избори | Сите содржини | DW | 07.10.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Реформаторите од ВМРО-ДПМНЕ ќе делуваат и по локалните избори

Изборите не можат да го спречат процесот на реформа на ВМРО-ДПМНЕ, вели Александар Михајловски. Реформаторите тврдат дека притисоците од раководството на партијата нема да ги предомислат.

Гледај видео 01:57

Прочитај го и ова