Република Српска: Фантомски град против етничка разноликост | Старт | DW | 30.08.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Република Српска: Фантомски град против етничка разноликост

Режисерот Емир Кустурица во Вишеград, градот на Дрина, гради еден вид Дизниленд, со име "Андриќград". Тоа е еден вид мини Србија, има православна црква, но нема џамија.

Гледај видео 05:11