Републиканците изнервирани од Штајнмајер | Старт | DW | 13.03.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Републиканците изнервирани од Штајнмајер

Германскиот министер за надворешни работи Франк-Валтер Штајнмајер за време на посетата на САД предупреди на опасноста од воено решение на кризата во Украина. Тој сака финансиска поддршка на Киев, но не и испорака на оружје како што планираат САД.

Гледај видео 01:16
Now live
01:16 минути