Кој стои зад успехот на македонската фудбалска репрезентација | Теми | DW | 29.05.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Кој стои зад успехот на македонската фудбалска репрезентација

Ние сме еден тим, едно семејство и функционираме, вели селекторот Ангеловски. Тој верува во своите момчиња, кои пред Европското првенство во фудбал тренираат по двапати дневно. ДВ ги посети на утринскиот тренинг.

Гледај видео 05:59

Прочитај го и ова