1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Рекс Тилерсон

Рекс Тилерсон, роден на 23 март 1952 година, е американски политичар и бизнисмен кој од 1 февруари 2017 година е американски државен секретар.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики