Рекордно високо затоплување на Земјата | Сите содржини | DW | 22.01.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Рекордно високо затоплување на Земјата

Земјината топка се загрева: 2015 беше најтоплата година во историјата. Научниците во САД пресметале дека просечната температура се зголемила за 0,9 степени во однос на просекот во 20. век.

Гледај видео 01:19
Now live
01:19 минути

Прочитај го и ова