Рекордна цена на нафтата | Вести | DW | 21.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Рекордна цена на нафтата

*

Цената на нафтата на азиските берзи денеска достигна цена од рекордни 99,20 долари за барел. Најновиот раст на цената на нафтата предизвика паника кај брокерите, бидејќи таа се доближи до психолошката граница од 100 долари за барел. Експертите сметаат дека причина за ова е нискиот курс на доларот и почетокот на зимската грејна сезона.