Рекордна вредност на „Епл“ | Старт | DW | 13.02.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Рекордна вредност на „Епл“

„Епл“ не е само моментно највредното претпријатие во светот, туку и најскапо на сите времиња. Ниту трката на конкурентите да го достигнат, ни критиката на условите под кои произведува не можат да го сопрат американскиот концерн, кој според акциите, вреди повеќе од Швајцарија.

Гледај видео 01:08
Now live
01:08 минути