Рекорден профит, но и скапи услуги | Сите содржини | DW | 13.04.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Рекорден профит, но и скапи услуги

Македонските банки во минатата година остварија рекордно висока заработувачка. Нивниот профит бележи константен раст во последниве години, но напоредно со него растат и давачките за граѓаните.

Гледај видео 01:06

Прочитај го и ова