Реиконен -победник на Формула 1 | Вести | DW | 22.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Реиконен -победник на Формула 1

*

Возачот на Ферари Кими Реиконен ја обезбеди титулата светски првак во последната трка на Формула 1 во оваа сезона На натпреварот за големата награда на Бразил Финецот го претекна досега водечкиот во вкупниот пласман,Британецот Луис Хамилтон.Третото место го освои Шпанецот Фернандо Алонсо.