Регионални депонии за спас од натрупаното ѓубре | Сите содржини | DW | 21.12.2019

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Регионални депонии за спас од натрупаното ѓубре

На стотици депонии во Македонија секојдневно се истураат стотици тони ѓубе. Дали државата може да изгради Центар за интегрирано управување со отпад? Соседните земји имаат направено големи чекори на овој план. #Дома

Прочитај го и ова