Револуционерната иранска гарда на „црна листа“? | Вести | DW | 16.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Револуционерната иранска гарда на „црна листа“?

*

Американскиот претседател Џорџ Буш сака да ја стави Иранската револуционерна гарда на листата на терористички организации.Ккао што соопштуват американските медиуми,за првпат Америка со тоа би ставила на терористичка листа дел од безбедносните сили на една суверена држава.Досега САД го нарекуваа Иран спонзор на тероризмот,што Техеран го одречуваше.