Реал ќе даде 70 милиони евра за Јовиќ? | Панорама | DW | 15.04.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Реал ќе даде 70 милиони евра за Јовиќ?

Реал Мадрид го вивна напаѓачот на Ајнтрахт Франкфурт, Лука Јовиќ, во врвот на трансфер-листата и наводно за него може да даде дури 70 милиони евра. Дојче веле разговараше со Јовиќ за тоа како стана она што е денес.

Дел од германските медиуми денеска го пренесуваат текстот на шпанските весници „Марка“ и „АС“, според кој Реал Мадрид е наводно подготвен да плати 70 милиони евра за 21-годишниот напаѓач на Ајнтрахт Франкфурт. Тренерот на Реал, Зинедин Зидан, има за цел да донесе голгетер и смета дека Лука Јовиќ добро би се вклопил со Карим Бензема. 

Скаути на Реал Мадрид минатата недела го следеле Јовиќ на натпреварот против Бенфика Лисабон (2:4) и нивниот интерес бил голем, особено по постигнатиот гол од фудбалерот кој кариерата ја почна во белградска „Црвена звезда“ 

Како Лука Јовиќ стана она што е денес? Дојче веле тргна по трагите на неговите почетоци и разговараше со фудбалската ѕвезда. Погледнете го видеото за родениот победник:

Гледај видео 02:28

Лука Јовиќ: Роден победник кого го бара половина Европа

 

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама