Рајс - Русија | Вести | DW | 14.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Рајс - Русија

Американската министерка за надворешни работи Кондолиза Рајс допатува во Москва на разговори со највисокото политичко раководство на Русија. Веднаш по пристигнувањето Рајс изјави дека нема никаква причина да се зборува за „Студена војна„ меѓу Русија и САД. На разговорите со претседателот Владимир Путин ќе стане збор за статусот на Косово, регионалните проблеми, американските планови за анти-ракетниот штит и билатералните односи.