Рајс и Милошоски за обврските на Македонија кон НАТО | Вести | DW | 10.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Рајс и Милошоски за обврските на Македонија кон НАТО

*

Обврските кои треба да ги заврши Македонија за да добие покана за членство во НАТО се меѓу главните точки на денешниот состанок меѓу македонскиот министер за надворешни Антонио Милошоски и шефицата на американската дипломатија Кондолиза Рајс. Милошоски по синоќешниот прием во Белата Куќа, денеска треба да има средби и со конгресмени и сенатори. Во тридневната посета на САД министерот ќе има средби и со македонската дијаспора во земјата.