Рајс и Гејтс на Блиски исток | Вести | DW | 30.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Рајс и Гејтс на Блиски исток

*

Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс и министерот за одбрана Роберт Гејтс пристигнаа во Шарм Ел Шеик на разговори со советот за соработка на земјите од заливот. Главна тема на разговорите ќе биде ситуацијата во Ирак. Двајцата министри потоа заминуваат за Саудиска Арабија. Кондолиза Рајс ќе ги посети Ерусалим и Рамала. Гејтс според најавите ќе патува за Кувајт и Обединетите Арапски Емирати.