Рајс во Москва | Вести | DW | 16.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Рајс во Москва

САД, според зборовите на министерката за надворшени работи Кондолиза Рајс, ќе го остварат планираниопт ракетен штит и покрај протестите на Русија. По средбата со рускиот претседател Владимир Путин во Москва, Рајс изјави дека нејзината влада нема да се предомисли во врска со ова прашање. Таа уште еднаш повтори дека нејзината земја ракетите ќе го користи исклучиво во самоодбрана.