Расте цената на златото | Сите содржини | DW | 16.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Расте цената на златото

Во светски рамки владеат лоши економски прогнози, несигурни времиња, банките не даваат камата - тоа се добри времиња за златото.

Гледај видео 01:10
Now live
01:10 минути

Прочитај го и ова