Расте притисокот врз Боинг | Теми | DW | 13.03.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Расте притисокот врз Боинг

Две авионски несреќи за пет месеци. Американскиот авиопроизводител се соочува со редица забрани за неговиот нов модел- Боинг 737 Макс 8.

Гледај видео 01:43