Расправа во Советот за безбедност за статусот на Косово | Теми на денот | DW | 25.10.2005
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Расправа во Советот за безбедност за статусот на Косово

Едногласна одлука на Советот за безбедност за почнување преговори за идниот статус на Косово.

Советот за безбедност

Советот за безбедност

Советот за безбедност на Обединетите нации синоќа ја поддржа препораката на генералниот секретар Кофи Анан за отпочнување преговори за утврдување на идниот статус на Косово.
Реклама