Распеаната канцеларка | Теми | DW | 08.01.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Распеаната канцеларка

Шефицата на германската влада имаше можност да ја покаже својата музикалност. По повод денот на Трите Свети крала таа запеа со традиционалниот детски хор на „Ѕвездени пејачи“

Гледај видео 00:30
Now live
00:30 минути

Прочитај го и ова