Расмусен исклучен од Тур д’ Франс | Вести | DW | 26.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Расмусен исклучен од Тур д’ Франс

*

Лидерот во додегашниот тек на Тур д Франс , Михаел Расмусен е исклучен од велосипедската од страна на неговиот тим Радо банк од Холандија . Екипата ја објасни одлуката со фактот дека Данецот во неколку наврати давал лажни информации за својот престој во тренинг фазата со цел да ги одбегне допинг контролите.