Ранетиот град: Бејрут во вонредна состојба | Сите содржини | DW | 06.08.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

Ранетиот град: Бејрут во вонредна состојба

Според последните информации бројот на загинати во страотната експлозија во Бејрут се искачи на 137 а повредени се околу 5000 луѓе. Во Либан е прогласена тридневна национална жалост за жртвите во главниот град.

Прочитај го и ова