Рама: Ако е предавство да мислиш за иднината, тогаш сум предавник | Информации и анализи за Балкан | DW | 05.11.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Балкан

Рама: Ако е предавство да мислиш за иднината, тогаш сум предавник

Албанскио тпремиер Еди Рама во интервју за ДВ одговара на прашањето како гледа на тоа што од Албанија и Косово добива многу критики токму поради проектот Отворен Балкан:

Гледај видео 00:30

Прочитај го и ова