Ракомет: Од Загреб преку Вараждин до полуфинале | Сите содржини | DW | 19.01.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Северна Македонија

Ракомет: Од Загреб преку Вараждин до полуфинале

Македонските ракометари уште еднаш ја кренаа нацијата на нозе. Извонредните игри на Европското првенство во Хрватска не оставија никого рамнодушен. Светските медиуми пишуваат за нив во суперлативи. Целта е полуфинале.

Прочитај го и ова