Ракометарите на Вардар пред сензационална победа | Теми | DW | 08.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Ракометарите на Вардар пред сензационална победа

Ракометни и фудбалски успеси на македонските спортисти.

default

Ракометна топка

Ракометарите на Вардар се спортската тема на денот во Македонија. Поради синоќешниот настап во Загреб во второт коло од Лигата на шампионите во кои беа на прагот на сензационална победа над истоимениот хрватски и екс европскиот првак. Натпреварот заврши нерешено.

Екипата на Вардар во фудбал пак бележи успех во 9тото коло од фудбалскот првенство.