Ракетен тест на Пакистан | Вести | DW | 31.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Ракетен тест на Пакистан

Пакистан соопшти дека тестирал ракета од краток дострел, која може да носи и атомски боеви глави. Тестот, според соопштението од армијата, бил успешен. Наведено е дека ракетата имала дострел од 200 километри.