Разурнувачката моќ на Мангкут | Теми | DW | 17.09.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Разурнувачката моќ на Мангкут

Супер-тајфунот по пустошот што го остави на Филипините во костец сега ги држи јужна Кина, Хонгконг и Макао. Екстремно силните ветришта и поројните дождови предизвикаа огромна материјална штета но и човечки жртви.

Гледај видео 00:49

Прочитај го и ова