Разноликост наместо едноличност | Сите содржини | DW | 04.07.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Разноликост наместо едноличност

Еден милион луѓе учествуваа на ЛГБТ-парадата во Келн. Дел од парадата беше и групата „Ние сме Орландо“.

Гледај видео 01:10
Now live
01:10 минути