Работниот и-мејл предизвикува дополнителен стрес | Сите содржини | DW | 11.01.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Работниот и-мејл предизвикува дополнителен стрес

Преку една милијарда луѓе во светот секојдневно користат електронска пошта. За две години бројката двојно ќе се зголеми. Секојдневното користење на електронската комуникација генерално се смета за позитивно, но луѓето се под се поголем стрес.

Гледај видео 01:31
Now live
01:31 минути

Прочитај го и ова