Путин промовираше модернизација на антиракетниот систем | Вести | DW | 12.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Путин промовираше модернизација на антиракетниот систем

*

Рускиот претседател Владимир Путин посети нова модерна радарска станица во близина на Санкт Петерсбург која ја нарече прв чекор во модернизацијата на антиракетната програма во земјата. Според Путин таа програма треба да се заврши до 2015 година. Радарската станица Воронеј е една од најсовремените во Русија, а отворена во деќември минатата година.