Птичји грип во Германија | Вести | DW | 24.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Птичји грип во Германија

*

Во Германија се појавија нови случаи на птичји грип. Во подрачјето на Нирнберг се најдени седум мртви диви птици инфицирани со оваа болест. Институтот Фридрих Лефлер сега испитува дали стабува збор за вирусот Х5Н1, опасен за луѓето.