Процес против исламистички терористи во Белгија | Старт | DW | 06.11.2014

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Процес против исламистички терористи во Белгија

Во Антверпен се води најголемиот судски процес за тероризам во историјата на Белгија - на обвинителна клупа се 39-мина осомничени членови на терористичко здружение. Тие се товарат за испраќање млади во Сирија.

Гледај видео 04:31