1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Стил на живот

Професија од соништата - тестирање чоколада

Елвира Зиберт / Александар Методијев
20 март 2014

Љубовта кон чоколадото може се искористи и за правење пари. Георг Бернардини ги искористи страста кон чоколадото, образованието и искустовото да создаде „Библија за чоколадата“. Во неа се оценети најдобрите чоколади.

https://www.dw.com/mk/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%81%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%BE%D0%B4-%D1%81%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%88%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%9A%D0%B5-%D1%87%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B0/video-17509761
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Димитар Ковачевски македонското Собрание

Огнени кочии

Mazedonien Ljupco Popovski
Љупчо Поповски
Прескокни го блокот Повеќе теми

Повеќе теми

Врати се на почетната страница