Против настинката со рецепти од „домашната аптека“ | Панорама | DW | 31.10.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Против настинката со рецепти од „домашната аптека“

Сезоната на настинки е во полн ек... Кои рецепти од „домашната аптека“  се проверени и функционираат беспрекорно против настинките?

Зошто волнените чорапи и влечки треба да бидат неизоставен дел од домашната гардероба во овој период? Колкава е „магичната“ моќ на кимчи и на ѓумбирот во борбата против настинките? Каква е пак ползата од сауната?  Сето ова се прашања кои се однесуваат на делотворноста на некои од таканаречените „домашни рецепти“ за борба против настинките. И навистина  во студената сезона, некои од нив се навистина ефикасни....  Повеќе за тоа во следнава галерија:

DW.COM

Реклама