Протест против депортација на бегалците | Старт | DW | 08.04.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Протест против депортација на бегалците

Грција денеска во Турција депортираше преку 100 бегалци, главно Пакистанци. На островот Лезбос претходно имаше протести против протерувањето.

Гледај видео 00:42
Now live
00:42 минути