Протести против Г8 | Вести | DW | 02.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Протести против Г8

Денеска во Росток,неколку дена пред самитот на Г8 во Хајлигендам, противниците на глобализацијата одржуваат протести против политиката на најбогатите индустриски држави во светот.На големите демонстрации се најавени повеќе десетици илјади учесници.Во акција на спречување на инциденти се ангжирани околу 13 илјади полицајци.