Протести против Г8 | Вести | DW | 02.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Протести против Г8

Во Росток противниците на глобализацијата одржуваат масовни протести против политиката на најбогатите индустриски држави во светот, пред претстојниот самит на Г8 во Хајлигендам,.Наспроти очекувањата на организаторите за околу 100 илјади,според полицијата, во Росток има околу 30 илјади демонстранти.