Протести пред Собранието и пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ | Теми | DW | 19.06.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Протести пред Собранието и пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Како што беше најавено, денеска продолжија протестите во Скопје, против договорот за решавање на спорот за името меѓу Македонија и Грција

Гледај видео 01:27

Прочитај го и ова