Протести на студентите во Приштина | Вести | DW | 10.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Протести на студентите во Приштина

*

Унијата на албански студенти денеска во Приштина ќе одржи протести против одолговлекувањето на процесот за утврдување на статусот на покраината и поддршка на нејзина независност. Студентската унија ќе испрати барање до САД, ОН и контакт групата за зачувување на територијалниот интегритет на Косово.