Протести и контрапротести на улиците на Скопје | Сите содржини | DW | 22.04.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Протести и контрапротести на улиците на Скопје

Масовни протести на движењето Протестирам против владата и и претседателот Иванов, и контрапротести на приврзаниците на ГДОМ се одржаа во четвртокот (21.04) во Скопје. Протестите минаа мирно, а полицијата со своето масовно присуство спречи можни инциденти.

Гледај видео 03:09
Now live
03:09 минути

Прочитај го и ова