Протести во Скопје против Иванов | Сите содржини | DW | 14.04.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Протести во Скопје против Иванов

Протестите против одлуката на претседателот Иванов за општ прекин на сите постапки против политичари и нивни соработници поврзани со прислушувањето завршија со судири меѓу демонстрантите и полицијата. Демолирана е канцеларијата на Иванов, 13 лица се приведени, десетина повредени. Видео на Радио Слободна Европа.

Гледај видео 01:22
Now live
01:22 минути

Прочитај го и ова