Протести во Измир | Теми на денот | DW | 13.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Протести во Измир

Во Измир денеска се одржува голем митинг на секуларистите.Амбициозните организатори проценуваат дека собрале и цели два милиони луѓе кои бараат заштита на лаицистичкиот карактер на државата и предизборно обединување на силите против исламистите.

Масовни демонстрации во пристанишната метропола

Масовни демонстрации во пристанишната метропола

Реклама