Протести без насилство | Сите содржини | DW | 16.04.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Протести без насилство

Илјадници граѓани и вчеравечер на улиците на Скопје демонстрираа против спорната одлука на претседателот Иванов за помилување на политичарите. Протестот помина релативно мирно.

Гледај видео 01:49
Now live
01:49 минути

Прочитај го и ова