Протести - бебето Трамп „лета“ над Лондон | Теми | DW | 13.07.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Протести - бебето Трамп „лета“ над Лондон

Активисти денеска го вивнаа во воздух околу шест метри големиот балон во форма на бебето Трамп во пелени во центарот на Лондон, во знак на протест против посетата на американскиот претседател Доналд Трамп на Велика Британија. Демонстрираат стотици илјади граѓани низ повеќе градови.

Гледај видео 00:59

Прочитај го и ова