Протестите продолжуваат | Сите содржини | DW | 24.04.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Протестите продолжуваат

Веќе 12 дена се бара повлекување на одлуката за аболиција на лицата против кои се води истрага од страна на Специјалното јавно обвинителство и одлуката за одржување парламентарни избори на 5 јуни

Гледај видео 01:18
Now live
01:18 минути

Прочитај го и ова