Протестите не стивнуваат | Старт | DW | 23.04.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Протестите не стивнуваат

Со паролата „Нема правда, нема мир“ и свирежи пред Влада, илјадници граѓани и вчера (22.04.2016) протестираа во Скопје. Демонстрантите бараат итно повлекување на одлуката за аболиција на сите оние против кои се води истрага и против кои е покренато обвинение од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), итна и неотповиклива оставка на претседателот Ѓорге Иванов.

Гледај видео 02:26
Now live
02:26 минути