Протестен митинг на ДУИ | Македонија | DW | 13.05.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Протестен митинг на ДУИ

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, денеска на митингот во Тетово, на кој имаше неколку илјади луѓе, побара крај на насилството и обединување за подобра иднина на Албанците во Македонија.

default

Тетово

Реклама